0 oy
1.3k gösterim
Ürün İnceleme kategorisinde Uzman (11.1k puan) sordu

Xiaomi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir müşteri kitlesine sahip. Xiaomi’nin bu denli popüler olmasın nedeni elbette ki fiyatı ve performansı. Tabii ki bunu sadece fiyat ve performans karşılaştırması olarak görmeyelim. Tasarım ve işlevsellik konusunda da bizleri farklı bir boyuta taşıdığı çok açık.

Xiaomi serisinin en güçlü ve popüler cep telefonu, Redmi Note 3, Mi 5; bu cihazların her biri kamera kalitesi, işlemci gücü, tasarımı ve fiyat aralığı açısından bizlere farklı şeyler sunuyor.  Gelin bu cihazları hep birlikte inceleyelim ve size en uygun olanı bulmaya çalışalım.

Redmi Note 3

Cihazın şu anda Türkiye’deki satış fiyatı ortalama olarak 1.500 ₺. Redmi Note 3,  hemen hemen her kullanıcının rahatlıkla kullanabileceği, oldukça güvenilir akıllı ve sağlam bir telefon. 128 GB’a kadar genişletilebilen, 16 ve 32 GB’lık bir bellek ile gelen bu telefon, ara sıra fotoğraf çeken, ara sıra oyun oynayan ve yine sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişiler için uygun bir seçim.

Fotoğraflardan söz etmişken açıklık getirmek istediğimiz bir konu var. Redmi Note 3, 16MP arka yüz kameraya sahip fakat standart tek lensli bir sistem ile geliyor. Bu, diğer iki telefonda bulunan daha iyi kamera kalitesi ve çift lens sistemi ile karşılaştırıldığında sizin için bir sorun olabilir ancak yine de fiyat ve performansını göz önüne aldığımızda tercih etme nedeniniz de olabilir.

Redmi Note 3, diğer iki telefondan daha büyük bir batarya kapasitesi ile geliyor ve 4000mAh'nin biraz üzerinde performans sunuyor.

Tercihinizi Redmi Note 3’ten yana kullanacaksanız eğer, sizin için 3 adet renk sunuluyor. Gri, gümüş ve altın.

Xiaomi Mi 5

Açıkçası Xiaomi serileri içerisinde bizim de en çok beğendiğimiz ve dünyada da en çok tercih edilen cihaz olma özelliğini taşıyor. Şu anki Türkiye fiyatı 1.900 ₺. Xiaomi Mi 5, 129 gram ağırlığında ve 5.15 inç ekran boyutuna sahip. Mi 5 diğer serilere göre daha kompakt, daha hafif. Telefonu sürekli elinden düşürmeyen kişiler için oldukça ideal.

Mi 5, kamera kalitesi açısından çok iyi bir performans sağlıyor. 16 MP değerinde ve 4 eksenli optik bir görüntü sabitleme sistemi ile kullanıcılara mükemmel fotoğraf ve video deneyimleri sunuyor. Mi 5, birlikte çekilen birden çok görüntüyü birleştirerek düşük ışıklı fotoğrafları geliştirme imkanı da sağlıyor.

Xiaomi Mi 5, Sürekli fotoğraf çekme alışkanlığına sahip, günün her anını yakalamak isteyen, interneti, sosyal medyayı ve oyun oynamayı seven kullanıcılar için uygun bir seçim olacaktır.

NOT: Bu makale sürekli olarak güncellenecek ve Xiaomi serisi diğer cihazlar da konuya eklecenektir.

1 cevap

0 oy
cevapladı
Selamlar, burası dahil her yer Xiaomi Mi 5 ve Xiaomi Mi 6 cihazları önermiş. Fakat araştırdığıma göre bu iki cihazda da yazılım anlamında eksikler / hatalar mevcutmuş. Bu eksik ve hataların ne olduğunu da yazabilir misiniz rica etsem? Doğru cihazı seçmek ve sorunsuz şekilde en az bir kaç sene kullanmak istiyorum. Teşekkür ederim.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap
13 Şubat 2018 Redmi Note 3 kategorisinde Metin Hakan sordu
0 oy
0 cevap
5 Mart 2018 Mi Note 3 kategorisinde Ali Özcan sordu
+1 oy
1 cevap
2 Mart 2018 Mi Note 3 kategorisinde Nedim Yılmaz sordu
0 oy
0 cevap
0 oy
0 cevap
13 Şubat 2018 Redmi Note 3 kategorisinde Kerimcan Gül sordu
...